סקר קרקע
Picture of אופטימל אינווסט
אופטימל אינווסט

סקר קרקע – אופטימל אינווסט

סקר קרקע הוא בדיקה פיזית שיש לבצע על הקרקע מנת לאתר זיהומים וסיכונים אחרים. המטרה הסופית היא לאפיין את הקרקע ולהבין האם ניתן לבנות עליה בסופו של דבר וכמובן גם לשמור על בריאות הציבור ללא קשר לבנייה על הקרקע עצמה. סקר קרקע הוא דבר רציני ומחייב שכל יזם או קבלן חייבים לבצע על קרקע שהם רוצים לבנות עליה. את הממצאים יש לאשר בוועדת התכנון והבנייה הרלוונטית באותו אזור בו נמצאת הקרקע. סקר קרקע מצריך איסוף נתונים היסטורי ועכשווי וכולל תצלומי אוויר וסיורים בשטח, שימוש בציוד מיוחד ועוד. עומדים לרכוש קרקע? ערכו לה סקר קרקע בצורה יסודית ומקיפה על מנת שתהיה לכם תשובה האם ניתן להתקדם הלאה עם זכויות הבנייה והמכירה. אופטימל אינווסט מספקת לכם חבילה מקיפה של שירותים הכוללת סקר קרקע וכל בדיקה אחרת הנדרשת על מנת לאמת את היתכנות הבנייה על הקרקע שהריי בלעדיה הקרקע לא שווה כלום.

כיצד מבצעים בדיקת סקר קרקע – אופטימל אינווסט

בדיקת סקר קרקע מקצועית נעשית אך ורק על ידי בעלי מקצוע מוסמכים לדבר. יש צורך לבצע דגימות ואנליזות מקצועיות של הקרקע, לבחון אותן במעבדה ולעמוד בלוח זמנים המיועד לכך. תוכנית הדיגום לבדיקת הקרקע צריכה לכלול את כל הפרטים הרלוונטיים לרבות שם האתר, נקודת הציון (נ”צ) של הקרקע, בעלי האתר, מחזיקי השטח, גודל השטח, חברת הקידוח ושיטת הקידוח ועוד פרטים. סקר קרקע צריך לכלול מידע היסטורי, סקר גז ועוד וממצאיו צריכים לכלול נתונים הידרולוגיים וגיאולוגיים. המטרה לאתר גורמים מזהמים ולשלול או לאשר בסופו של דבר את מצב הקרקע וכשירותה לבנייה.

אופטימל אינווסט – השקעה בטוחה בקרקעות לאחר ביצוע כל הבדיקות המקיפות

סקר קרקע מקצועי חייב להיות מתוכנן בקפידה ולהיות מבוצע לפי כל אמות המידה המקצועיות. בסיום חקירת הקרקע וביצוע סקר הקרקע יש להחזיר את הקרקע לקדמותה. סקר קרקע הוא שלב ראשוני והכרחי עבור כל קרקע המיועדת לבנייה, בין אם היא קרקע חקלאית או כל קרקע אחרת. זו הסיבה שכל משקיע נדלן חייב לכלול דרישה לקבלת ממצאי סקר הקרקע במידה וכבר בוצעו או במידה ועדיין לא בוצעה בדיקת קרקע. כמו כן כדאי שיכלול אותה בחוזה עליו הוא חותם לרכישת הקרקע עם סעיף יציאה המאפשר לו לצאת מהעסקה במידה והקרקע נמצאה פסולה לבנייה. לא חסרים מקרים בהם משקיע חתם על חוזה ללא אישור ממצאי בדיקת סקר קרקע והעסקה התעכבה בכמה שנים טובות או לא יצאה לפועל בכלל.

מה מטרת סקר הקרקע והאם כל חלקת אדמה מחויבת בה

מטרת סקר הקרקע לאתר ולשלול זיהומי קרקע המונעים בנייה על השטח הנבדק. ישנן אדמות רבות וסוגי אדמה שונים המעורבים בחצץ, אדמה סלעית, אדמה שיש תחתה מקווי מים או בורות ביוב וכדומה, דברים הנמצאים הן על פני השטח והם בעומק האדמה שיש לבדוק. אדמות באזורי תעשיה כמו התעשייה האווירית או התעשייה הצבאית למשל ידועות כאדמות מזוהות וזו גם הסיבה שבמשך שנים רבות יש קושי לפנות אותם לאשר בנייה על קרקעות אלה עד אשר ישללו את הגורם המזהם והמסוכן לבריאות הציבור. כך בכל פרויקט נדלן החובה הראשית היא קודם כל לדאוג לבדיקה מקיפה של הקרקע בעזרת סקר קרקע ובדיקות נוספות. רק לאחר שהקרקע נמצאת כשירה, ניתן לשווק אותה ולבנות עליה. משקיע נדלן אחראי ידאג לקבל את ממצאי הבדיקה ופענוח שלהם על מנת להבין האם הקרקע בה הוא מתעניין כדאית לרכישה בהתאם לתוצאות הסקר ופרמטרים אחרים כמובן כמו: מיקום, מחיר, סטטוס מנהלי של הקרקע ועוד.

מה עוד צריך לבדוק לפני שרוכשים קרקע

חוץ מהבדיקות הפיזיות הללו שיש לבצע חשוב שכל משקיע נדלן בקרקעות ידאג לבדוק את מצב הקרקע ברשויות, למי שייכת הקרקע, מה ייעוד הקרקע, האם יש תוכניות עירוניות לשינוי ייעוד הקרקע בחלקה בה הוא מתעניין ועוד. בקיצור, רכישת קרקע בישראל היא סיפור מורכב שמצריך חקירה יסודית, סבלנות ונחישות. קשה מאוד לאזרח הקטן לרכוש קרקע שלא במסגרת פרויקט ולא בעזרת חברה המתמחה בתחום. איתור קרקעות בעלות פוטנציאל בנייה ומכירה גבוהים באזורי הביקוש זו המומחיות של אופטימל אינווסט. נשמח לעזור לכם להבין עוד בנושא ולהיפגש אתכם על מנת לתת לכם את שאר הפרטים ואת כל המידע הדרוש לביצוע עסקה שכזו.

מחיר הקרקע ותקופת הזמן שתצטרכו לחכות עד שתראו רווח מהקרקע

אין ספק שבישראל לוקח זמן רב עד שמשהו זז בשוק הנדלן. הפשרת קרקעות ושחרור קרקעות לבנייה על ידי המדינה יכול להיות עסק מייגע. כמובן שיש בזה גם צד חיובי עם אחריות ורצינות לגביי איכות הקרקע והתאמת תוכנית הבנייה לשאר האלמנטים בסביבה, הטבע העירוני, דרכי הגישה לפרויקט וכדומה. תוכניות מתאר עירוניות זזות לאט אך מי שיש לו ניסיון, ידע, זמן ואורך רוח, יכול בעזרת אנשי מקצוע מומחים בתחום לאתר את עסקת הזהב שתניב לו רווח גדול בסופו של התהליך. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, על מנת לבצע את כל הבדיקות ועבודת השטח המקדימה ולהציג בפניכם את עסקאות הנדלן על קרקעות באזורים הטובים ביותר ואת הקרקעות איכותיות ביותר, בעלות הסיכוי הרב ביותר להפוך לעסק שווה לקונה, כלומר תשואה של עד מאות אחוזים. מוזמנים ליצור קשר לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ ללא עלות עוד היום. להתראות ובהצלחה.

דילוג לתוכן